Sahil

Deniz kıyısında masalarımız, şezlonglarımız ve plaj şemsiyelerimiz, pansiyon binamızın önünde ise açık duş bulunmaktadır. Pansiyonda kalanlar dışında günübirlik misafirlerimiz de uygun olması durumunda şezlonglarımızdan yararlanabilmektedir. Günübirlik misafirlerimizin kullanabileceği kapalı duş ve soyunma odası da bulunmaktadır.

Gün boyu servis yapılan deniz kıyısından kablosuz Internet’e bağlanabilir, kitabınızı okurken şezlongunuzda soğuk biranızı yudumlayabilirsiniz.

Hayıtbükü’nün denizi, ilk girişte kumsaldır ve hemen derinleşmez. Özellikle çocuklar için çok elverişlidir.

Geçmiş yıllarda bulunan iskelenin kaldırılması ile birlikte Hayıtbükü artık eskisinden bile daha berrak. Bunu, ilki 2014 ikincisi ise 2017 yılında kaydedilmiş olan aşağıdaki videolardan da görebilirsiniz:

Gece olduğunda Hayıtbükü denizinde yüzmek bambaşkadır. Dolunay gecelerinde Hayıtbükü’nün iki kolu arasından deniz üzerinde yükselmeye başlayan ay ışığı, size buranın sadece Türkiye’nin değil, belki de dünyanın en güzel yeri olabileceğini düşündürtür. Ay ışığı, denizin dibini bile görmenizi sağlar. Ay olmadığı zaman ise suyun içinde yakamozları görmek ve ışıl ışıl yüzmek için birebirdir!