Ulaşım

Üstte Yandex Haritalar sayfasından konumumuzu görebilirsiniz. Yandex Haritalar, Google haritalara göre daha yeni uydu fotoğrafları içeriyor. Dilerseniz haritanın sağ üst köşesindeki tam sayfa butonuna tıklayarak haritayı tam sayfa inceleyebilirsiniz.

Uydu fotoğrafları Yandex Haritalara göre daha eski olmasına rağmen yerimizi yine de Google Haritalar sayfasında görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz (yeni sayfada açılacak).

Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Özel Aracınız İle: Hayıtbükü’ne ulaşmak için Marmaris’ten Datça’ya gelirken, Datça merkezine 4 km. kala Knidos yol ayrımına sapıp, yaklaşık 10 km. sonra karşınıza çıkacak olan Mesudiye tabelasının bulunduğu yerden sola sapmalısınız. Eğer GPS navigation cihazınız var ise, girmeniz gereken koordinatlar: N 36.68436, E 27.57184

Datça’dan minibüs ile: Günün değişik saatlerinde Datça’dan Mesudiye’ye kalkan minibüsleri kullanarak Hayıtbükü’ne ulaşabilirsiniz.

Bodrum – Datça Feribot: Yolculuk yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Yaz sezonunda günde iki kez karşılıklı Bodrum-Datça feribot seferleri vardır. Datça Körmen Feribot İskelesinden Hayıtbükü yaklaşık 20 km.’dir. İskeleden taksi bulmak mümkündür.

Havayolu ile: Datça’ya gelmek için Bodrum veya Dalaman havaalanlarını kullanabilirsiniz. Bodrum havaalanı kullanıldığında önceden feribot rezervasyonu yapmış olmak gerekir. Bu yüzden Dalaman havaalanı daha rahat bir seçenektir.

Dalaman havaalanından Datça’ya çeşitli özel firmalar önceden rezervasyon ile doğrudan transfer yapmaktadır. Bunlardan bazıları:

Şayet özel transfer firmaları kullanılmayacak ise, havaalanından doğrudan araç kiralanabileceği gibi, uçağın iniş saatinden yarım saat sonra Dalaman’dan Marmaris’e hareket eden Havaş otobüsü de kullanılabilir. Marmaris’ten Datça’ya yaz sezonunda saat başı midibüs bulunmaktadır. Datça’dan Ovabükü’ne ise yukarıda anlatıldığı şekilde minibüs bulunmaktadır.

Hayıtbükü Gül Pansiyon’a Uzaklıklar:
Datça Körmen Feribot İskelesi: 21 km.
Dalaman Havalimanı: 178 km.
Marmaris Otogar: 85 km.
Ankara Çankaya: 740 km.
Yalova Hızlı Feribot İskelesi: 728 km.
Yalova Topçular Feribot İskelesi: 742 km.
Bandırma Hızlı Feribot İskelesi: 612 km.
Mudanya Hızlı Feribot İskelesi: 673 km.
Eski Datça: 18 km.
Datça Otogar (Migros): 20 km.
Datça Liman: 21 km.
Ovabükü Sahil: 1 km.
Palamutbükü Sahil: 10 km.
Knidos Antik Kenti: 30 km.
Aktur Datça Tatil Köyü: 39 km.